biorytmus hubnutí

Zapomeňte na hladovku a zkuste poslouchat vnitřní hodiny!

V 7.00 hodin - lehká ranní rozcvička

Šlapejte v posteli na kole nebo dělejte před otevřeným oknem dřepy. Tak dostanete své tělo pomalu, ale jistě do obrátek, vytrénujete si svaly a nastartujete spalování tuků. Pak vypijte sklenici teplé vody , do které jste přidali jednu polévkovou lžíci jablečného octa. Podpoříte tak svou látkovou výměnu.

V 8.00 hodin - nejlepší čas na snídani

Proč v tuto dobu? Látková výměna je nyní nejaktivnější a kalorie budou okamžitě přeměněny v energii nikoliv v tuk! Optimální je například musli s netučným jogurtem a čerstvým ovocem. Jogurtem se přirozeně nastartuje trávení a ovoce je díky vysokému obsahu vitaminu C (v citrusových plodech a kiwi)a pektinu (v jablkách) naprosto geniálním spalovačem tuku.

Kolem 10.00 hodiny - malá svačinka proti hladu

Když vás začne dopoledne trápit první pocit hladu, měli byste si v každém případě najít chvilku na to, abyste snědli jablko, kousek zeleniny, knackebrot s tvarohem, rajčaty a okurkou, nebo abyste se napili podmáslí. Tak se vám totiž skvěle podaří uhasit hlad hned v jeho počátku.

Ve 12:00 hodin - lehký oběd

Přesně v době polední přestávky produkuje žaludek nejvíce kyselin. Potrava se tak snadno stráví. Ideální je drůbež (např. jako sendvič) nebo ryba (například se zeleninou) je to lehká strava a stimuluje vysokým obsahem proteinů naše sytící centrum. Po jídle se pak naše tělo dostává do fáze nevýkonnosti. Naše rada: jděte na chvilku na čerstvý vzduch, projděte se, to urychlí vaše trávení a budete se cítit opět fit! Můžete zkusit v kanceláři si zacvičit (například vestoje boxujte rukama před sebe a do stran). To uvolní svaly a vy pocítíte příliv energie.

Kolem 15:00 hodiny - je ten správný čas na šálek čaje!

Cítíte se odpoledne unaveni a bez energie? Pak vypijte 2 nebo ještě lépe 3 šálky zeleného čaje. Ten vás nejen vzpruží, ale zároveň i urychlí látkovou výměnu, podpoří trávení a odbourá tuk.

V 17:00 hodin - jste na vrcholu sil!

Zvečera dosahuje krevní tlak svého vrcholového stavu a svalstvo pracuje o 30% lépe než dopoledne! To je perfektní doba na to jít do fitness studia nebo si doma zacvičit trochu strečink. Ti z vás, kteří jsou v té době ještě v zaměstnání, by měli alespoň chvíli běhat na místě. Díky tomu spalují buňky lépe tuk a organismus vyloučí škodliviny.

v 18:00 hodin - poslední příležitost najíst se!

Čím více postupuje večer, tím pomalejší je pak naše trávení. Najezte se naposledy do sytosti před 18. hodinou nebo nejpozději 4 hodiny před tím, než půjdete spát - nebojte se, takhle se nic neuloží. Ideální je například rýže nebo těstoviny (zasytí díky uhlohydrátům a v kombinaci s vhodnou omáčkou, například rajčatovou, se po nich netloustne.)

Kolem 20:00 hodiny - hurá do vany!

Koupel s přísadou mořské soli (cca 500g rozpustťte v horké vodě) působí jako malý zázrak. Teplo uvolňuje póry, sůl očišťuje tělo a napíná pokožku ... Pak si vypijte šálek bylinkového čaje, třeba meduňky. Ta vám pomůže lépe usnout a přinese vám krásné sladké sny.

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK:

jméno: vepište prosím výsledek:
šest plus jedna =

PŘÍSPĚVKY - DISKUSE:


BB recepty & rady


dobrůtky


Oblíbené odkazy