využijte sílu měsíce ve svůj prospěch

Odborníci, kteří se zabývají působením Měsíce, jsou přesvědčeni, že Měsíc má vliv na vše co se dějě na Zemi. Příliv a odliv, na růst rostlin, na svět zvířat, i na naše tělo. Jedním z možných důkazů je nespavost, která trápí mnoho lidí při úplňku.

Tajemnou sílu měsíce lze využít i ve svůj prospěch. K tomu je, ale zapotřebí znát, co se v které měsíční fázi s našim tělem děje a co mu udělá dobře.

DORŮSTAJÍCÍ MĚSÍC

Měsíc den po dni přibývá a sílí a stejně tak roste i naše fyzická kondice a obranyschopnost organismu. Tělo i duše si přejí být rozmazlovány a nabíjejí se energii.

Pozor - přibíráte.Když začne luna přibírat kolem pasu, má i tělo tendenci ukládat si do zásoby živiny a kalorie. Také hlad nás přepapdne dříve. Jezte proto jídla s nižším glykemickým indexem, která vás zasytí i na delší dobu, a hodně zeleniny a čerstvého ovoce, neboť tělo teď dokáže dobře využít všechny výživné látky a vitamíny. Pijte také hodně vody a zároveň odvodňující čaje, aby se voda nazadržovala v tkáních.

Výživné látky. Dopřejte je tělu i zvenčí. Vyzkoušejte vlasové kúry a pleťové masky, nejlépe aplikované přes noc, protože vitamíny v těchto kúrách podporují obnovu buněk. Období je příznivé i pro barvení vlasů.

ÚPLNĚK

Když se Měsíc předvádí ve své plné kráse, je jeho síla opravdu znatelná. Cítíme se neklidní.

Nespíte? Bavte se! Patříte-li k lidem, kteří při úplnku špatně spí, pak akceptujte své "měsíční hodiny" a uvolněte se při sklence vína, při filmu, nebo protancujte na plese celou noc.

Magická síla úplňku vám dodá odvahu experimentovat. Což takhle zkusit změnu barvy či účesu? Pro celkové zklidnění si dopřejte pleťovou masku, masáž pokožky na hlavě nebo masáž aromatickými esenciálními oleji celého těla.

Očistný půst. Mnoho lidí si pochvaluje účinky očistného půstu v období úplňku.Neznamená to ale, že byste meli pít jen čistou vodu. Povoleny jsou zejména ovocné šťávy a čaje, případně jeden až dva kilogramy ovoce na den.

UBÝVAJÍCÍ MĚSÍC

Když se Měsíc ztrácí před očima, můžeme se i my snáze zbavit přebytečných kil, protože tělo potřebuje ke spokojenosti méně jídla.

Hubnete! Tělo je připraveno i k pročištění a snáze se zbavuje škodlivých a odpadních látek. Měli byste přejít na nízkotučnou stravu a dopřát si dostatek čerstvého ovoce a zeleniny. Poslední jídlo je dobré jíst mezi 16. a 17. hodinou.

Jste na vrcholu sil. Dostaví se chuť na pohyb a sport. Proto využijte volný čas opravdu aktivně. Co takhle dlouhé procházky, horská turistika, plavání, jízda na kolečkových bruslích nebo na kole?

Zbavte se vody. Tělo se ve fázi ubývajícího měsíce dobře odvodňuje a zbavuje škodlivin. Tento efekt můžete podpořit návštěvou sauny nebo lymfodrenáží u kosmetiček. Účinnější bývá i boj s celulitidou. Jestliže teď odstraníte zrohovatělou kůži a nežádoucí chloupky, neobnoví se tak rychle. Z toho plyne, že je ideální čas na péči o tělo!!

MĚSÍC V NOVU

Když Měsíc stojí v zákrytu mezi Zemí a Sluncem, ukazuje nám svou neosvětlenou tvář a stává se tak neviditelným, jako by potřeboval v klidu nabrat nové síly.

Tato fáze trvá sice jen jeden den, ale podobně na nás působí i jeden den před a jeden den poté. Je potřeba tuto krátkou dobu využít. Načerpejte sílu.

Relaxujte. Neplánujte si žádné velké aktivity. Uvelebte se na pohovku a nechte své myšlenky volně plynout. Že nejste zrovna "lenošivý " typ?

Zkuste se uvolnit pomocí tradičních cvičení, jako je jóga nebo tai-či. Zvláště účinná je také masáž reflexních zón na chodidlech. Udělejte si čas i na manikúru. Nehty budou pevnější a nebudou se třepit.

Také v období novu je vhodný čas na jeden den půstu - pijte jen ovocné a zeleninové šťávy a hodně vody. Uvidíte , že budete výkonnější a vaše pleť zářivější.

BB recepty & rady


dobrůtky


Oblíbené odkazy