biorytmus krásy

Ideální rytmus pomáhá udržet zdraví i duševní pohodu.
Biorytmy máme všichni stejné, ale u některých z nás se posouvají na pozdější dobu. Následující hodiny platí pro ranní ptáčata a sovy si přičtou dvě hodiny, ale pouze, že opravdu vstáváte později. Pokud tělo týráte a vstáváte jako skřivánci pečujte o svůj vzhled dle rozpisu.

 • 7:00 až 9:00

  PLEŤ je vysušená a tak honem pro hydratační krém. Před odchodem z domu naneseme ještě ochranný krém s antioxidanty a UV filtrem.
  TĚLO v noci zpomalilo vylučování tekutin, aby nás nebudilo. Proto máme ráno oteklý obličej. Pokud tak nechceme vypadat celé dopoledne vyhneme se při snídani uzeninám a slaným sýrům, abychom tělu nezkomplikovali likvadaci otoků. Dopřejem si dávku ovesných vločeknebo celozrnného pečiva.
 • 9:00 až 12:00

  PLETI hrozí opět vysušení, tentokrát budeme doplňovat tekutiny vnitřne a to popijením minerálky nebo ovocného čaje. TĚLU chybí pohyb. Narovnejte páteř, než vás začne bolet v zádech. Bolestivější kosmetické ošetření si nechejte raději na odpoledne.
  Mozek je nejčilejší což můžete využít k plánování módních nákupů.
 • 12:00 až 14:00

  TĚLO volá po odpoledním odpočinku. Pokud můžete poslechněte ho. Úplně stačí položit se na pět až deset minut. Určitě nevynechávejte oběd. Trávicí trakt je nyní přichystán na velkou zátěž a když se ji nedočká, bude zlobit. Špatné trávení není cestou ke štíhlosti, ale ke střádání tuku do zásoby. PLETI odpočinek také prospěje, takže pokud nemáte čas si jít zdřímnout, zkuste se projít třeba kolem kantýny. Podpoříme tak krevní oběh. Kůže se pročistí od zplodin látkové výměny, což předejde tvorbě vyrážek a zbavíme se našedlého tónu.
 • 14:00 až 18:00

  TĚLO volá po sportu. Svaly jsou prokrvenější, srdce i plíce dobře pracují. Výborné výslwdky budete mít s posilováním či power-jógou. ZUBY si nechte opravovat v tuto odpolední dobu. Odolnost vůči bolesti je až o dvě třetiny vyšší. KOSMETICKÉ A KADEŘNICKÉ úpravy bychom také měli provádět v tuto dobu, jsme toiž nejzručnější.
 • 18:00 až 21:00

  PLEŤ je doslova připravená pro pleťovou masku. Buněčné membrány jsou za celý den právě nyní nejpropustnější, takže z účinných látek budeme mít největší užitek. Nejvhodněnjší je biokosmetika. TĚLU prospěje lehká večeře plná bílkovin - přírodně upravené maso nebo tvarohový krém. Podpoří se tak spalování tuků nastartované podvečerním cvičením. POZOR na mlsání!
 • 21:00 až 24:00

  TĚLO pro dnešek končí a chce jít do postele. Je to i žádoucí, protože citlivost vůči bolesti znovu vzrůstá. Vytrhávání obočí tedy nechte na zítřejší odpoledne. Hodinu před půlnocí startuje noční regenerace organizmu. Kouřením a alkoholem si ubližujeme více než v podvečer. PLEŤ má v noci napilno. Buňky svrchní vrstvy, tedy vlastní pokožka, se v tuto dobu dělí osmkrát rychleji než přes den! Nechoďme proto spát bez výživného krému. Bdění v tuto dobu práci těla na vlastní zkrášlení komplikuje - pokud tedy chceme mít pěknou pleť, musíme na kutě kolem desáté hodiny.
 • 24:00 až 7:00

  TĚLO stále pokračuje v programu spalování tuků, který jsme chytře podpořili večeří bohatou na bílkoviny. Pro noční regenerační procesy potřebuje energii a pokud jsme nic nemlsali, bere ji z našich vlastních tukových buněk. Tak ve spánku zeštíhlujeme. Kolem třetí hodiny klesá hladina cukru v krvi tak, že nás to může vzbudit. Pokud se to stane, tak zapomňme na figuru a dejme si kostičku čokolády. Tak rychle zase usneme a nebudeme zítra vstávat se zarudlýma očima a nateklým obličejem.



PŘIDAT PŘÍSPĚVEK:

jméno: vepište prosím výsledek:
pět plus čtyři =

PŘÍSPĚVKY - DISKUSE:

BB recepty & rady


dobrůtky






Oblíbené odkazy